Kadınlar Aikido ile içinizdeki savaşçıyı ortaya çıkartın!

Kadın  Aikido

Antalya Aikido Kadınlar için Aikido

Kadına karşı şiddet , maalesef günümüzde oldukça yaygın ve gerçek sosyal sorun haline geldi ve artık hem sokaklarda  hemde evlerin mahremiyetinde yaşanıyor. Aikido derslerimizde öğrettiğimiz savaş ve savunma stratejilerini programını kavramlarını ,prensiplerini sizlere pratik bir şekilde aktarıyoruz.

Aikido savaş ve savunma sanatı üzerine yaptığımız çalışmalar içerisinde edindiğimiz o hayat kurtaran bazı teknikleri ve deneyimleri insanlara aktarmak. Böylelikle insanların hayatlarında daha büyük bir özgüven ve bilinçli adım atabilmelerini ve gerçekten gerektiğinde kendilerini korumak için bir şansları olduğunu bilmelerini sağlamayı hedefliyoruz.

Kadınlar için Aikido kişileri güçlendirmeyi hedef alan bir savaş programı dahilinde kadınlara ve genç kızlara ,kendilerini gündelik yaşamları içerisinde fiziksel ve zihinsel olarak nasıl koruyabileceklerini öğretmek amacı ile oluşturuldu.

Diğer savunma sanatlarından farkımız ,Kendimizi sürekli olarak geleceğin koşullarına adapte edebilmemiz Aikido savaş ve savunma sanatı ile günümüz şartlarına uygun başarısı kanıtlanmış güçlendirme modellerini birleştiriyoruz. Böylelikle uluslararası standartlarda Dünyanın en etkili Savunma stratejilerini oluşturuyoruz ve bunu yaş ,cinsiyet veya herhangi bir etkenden bağımsız,herkesin faydalanması için sunuyoruz.

Kadınlar için Aikido da ders ve seminerlerimizin içeriğinde bir dizi farkındalık,karalılık ve sözlü yüzleşme becerilerinin yanı sıra şiddet içeren durumlardan başarılı bir şekilde kaçabilmek, bu durumlara karşı koyabilmek ve elbette böyle durumdan sağ salim çıkabilmek için gereken,Kişisel güvenliği sağlamak üzerine stratejiler ile fiziksel stratejiler de bulunmaktadır. Derslerde sadece fiziksel antrenmanlara odaklanılmaz  çünkü gerçek bir savunma, konu ile ilgili o farkındalığı oluşturmak için bazı psikolojik süreçleride ele almalıdır.

Kendimizi sürekli korumaya almanın  hiçbir garantisi olmaz ama bu konuda antrenman yaptığımızda,saldırılardan kaçınmak,saldırıları yavaşlatmak,yatıştırmak,bölmek veya durdurmak için kullanabileceğimiz bazı seçeneklerimiz olduğunu öğreniriz ve böylece bu tür durumlarla karşılaştığımızda başarı olasılığımızı yükseltebiliriz.

Derslerimiz boyunca kursiyerler, etraflarında olan bitenlerle ilgili farkındalıklarını arttırmayı öğrenirler.Olası saldıralrı önlemeyi,saldırılara karşı hazırlanmayı ve ilk tepkilerini nasıl vereceklerini öğrenirler ve saldırıları karşılarken kulandıkları refleks becerilerini geliştirirler. Bedenin hassas noktalarını ve baskı merkezlerini tanırlar. Dövüşmekle ilgili temel prensipler hakkında eğitim alırlar. Ayakta,yakalanmış veya yere düşürülmüş durumda nasıl karşılık vereceklerini öğrenirler.

Kadınlar İçin Aikido programımızı haftalık grup dersler ve özel  dersler şeklinde sunuyoruz. Ayrıca Konu ile ilgili seminerler ve atölye çalışmaları düzenliyoruz.

Aikido yaparak  kendini savunmayı öğrenen bayan, bir saldırı karşısında kendini savunabileceği düşüncesinin getirdiği güven ve huzuru yaşar. Sürekli yapılan antremanlarla kendine güven duygusu gelişen bayanın hayata bakış açısı, duruşu  ve hedefleri değişir. Daha sakin, daha huzurlu, kendine güvenli, hedeflerine ulaşabilmek için sabır gösteren ,yılmayan bayanlar. HEM BİR PRENSES HEM BİR SAVAŞCI. Bu yüzden bayanlara en çok yakışan spor ve sanatlardan  birisi Aikido’dur.

Ders programı, Kayıt ve diğer detay ve sorularınız için Lütfen bizim ile irtibata geçin