Aikido:Kendini Savunma Sanatında Ustalaşın

Dengenizi,esnekliğinizi ve zihinsel odaklanmanızı geliştiriken aynı zamanda nefsi müdafaa öğrenmek istermisiniz? Aikido eğitim programımızdan başka bir yere bakmayın! İster acemi olun,ister biraz dövüş sanatları deneyimine sahip olun,arkadaş canlısı ve deneyimli eğitmenlerimiz,rahat ve gayri resmi bir ortamda size Aikido sanatında rehberlik edecek.

Aikido derslerimizde, rakibin enerjisini yeniden yönlendirmek ve kendi avantajınıza kullanmak için çeşitli teknikler öğreneceksiniz.Sürekli uygulama yoluyla, yüksek bir vücut farkındalığı duygusu geliştirecek ve kaba kuvvete güvenmeden kendinizi etkili bir şekilde nasıl savunacağınızı öğreneceksiniz. Eğitmenlerimiz ayrıca rakibinizin hareketlerine uyum sağlamak ve onlara karşı kendi enerjinizi kullanmak gibi önemli ilkeleri size öğreteceklerdir.Öyleyse neden bekleyelim? Aikido Yolculuğunuza bugün başlayın ve bu dövüş sanatının sunduğu fiziksel ve zihinsel faydaları deneyimleyin.

Aikido Neden Yapmalıyım?

Yetişkin Aikido AİKİDO’nun teknikleri ve düşüşleri vücudumuzun uzun kaslarını çalıştırmaya yöneliktir. AİKİDO teknikleri, estetik ve esnek bir vücut formu sağlar. Bedensel zamanlama yeteneğimizi geliştirir. Bedenle beynin sıkı ve koordineli bir şekilde iletişim kurmasını sağlar. Fotografik hafızayı güçlendirir. Vücudun belirli bölgesini değil, tüm bölgesini çalıştırmaya yöneliktir. AİKİDO’da vücudun tüm kasları ve eklemleri önemlidir ve her ders programında hareket ve teknikler tüm vücut kaslarını çalıştırmak amacıyla yapılır. Dinç ve zinde bir vücuda sahip olan AİKİDO öğrencisi ya da ustası, bu sporu ömrünün sonuna kadar, örneğin seksenli yaşlara kadar yapabilmektedir. AİKİDO, sadece ve bedensel ve fiziksel esneklik ve estetiklik değil; kişiye, ruhsal ve zihinsel esneklik ve estetik de kazandırır. Olaylar, sorunlar, moral bozucu manevi saldırılar ya da fiziksel saldırılar karşısında dingin ve sakin kalabilme yeteneği, hızlı bir savunma stratejisi geliştirebilmeyi, yapılan saldırının gücünü ve şiddetini kendi lehine kullanmayı, bunu başarı ve zafere dönüştürebilmeyi öğretir. AİKİDO’nun savunma teknikleri ve stratejileri, sadece “dojo” olarak adlandırdığımız spor salonunda ya da fiziki saldırı ve savunma sırasında değil; tüm yaşamız boyunca, iş, meslek ve ticaret hayatımızda, günlük savunmalarda da uygulayabileceğimiz nitelikte teknik ve stratejilerdir. Yani AİKİDO felsefesine göre “dojo” sadece spor salonundan ibaret değildir. Tüm dünya ve tüm insan yaşamı bir “dojo”dur.